Revitalizace domů začíná u fasády

by ula

Revitalizace domu by měla začít zateplením obvodového pláště domu, která významně sníží náklady na vytápění. Používáme jen značkové a ověřené certifikované zateplovací systémy, které zaručí vysokou účinnost. Profesionální provedení zaručí perfektní funkčnost zateplené fasády k vaší plné spokojenosti.

Skladba zateplovacího systému

Nejběžnějším izolantem pro zateplení je expandovaný polystyrén jinak označovaný EPS, dále pak desky z minerální vaty s podélným nebo kolmým vláknem a fenolické desky. Mezi největší výhody patří velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, příznivá cena a výborná zpracovatelnost. Oproti minerální vlně má EPS horší paropropustné vlastnosti a vyšší hořlavost.

Jaká tloušťka izolantu?

Nejvýhodnější je použít tloušťku izolace mezi 12 a 20 cm při předpokládaném meziročním růstu cen energie o 3 %. S přesnou tloušťkou izolantu Vám rádi poradíme. Na základě Vašeho požadavku a tepelně izolační ztráty daného objektu vypočítáme průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Jelikož každý izolant má jiné tepelně technické parametry, mění se i jeho doporučená tloušťka.

Jakou si vybrat omítku a barvu?

Fasádní omítky denně odolávají nepřízni počasí. Musí se vyrovnávat s nárazy větru, tuhými mrazy, sněhem, kroupami i slunečními paprsky. Chrání obvodové konstrukce, ale hlavně utváří celkový charakter a konečný vzhled Vašeho útulného domova. Jejich tloušťka je dána velikostí zrna – obvykle 1,5 mm, 2 mm a 3 mm. Jsou probarvené v celé