by ula

Zelené střechy

Trend v řešení plochých střech

Jaké jsou přednosti zelených střech?

Rychlá realizace

Precizní provedení

Dlouhá životnost

Zkušený tým

Typy zelených střech

EXTENZIVNÍ ZELENÉ STŘECHY

Jsou vhodné pro střechy s nižší únosnosti. Používají se rostliny, které snesou extrémní střídání počasí. Vhodné pro skalničky, mechy, trávy a suché rostliny.

INTENZIVNÍ ZELENÉ STŘECHY

Jsou vhodné pro konstrukce s vysokou nosností (až 1000 kg /m3). Na této střeše lze umístit substrát do výšky okolo 1 m což umožňuje vytvořit zahradu včetně keřů a stromů. Vhodná je i instalace samozavlažovacích systémů.

Postup při realizaci zelené střechy

Základem každé zelené střechy je kvalitní hydroizolace, která musí být odolná nejen proti povětrnostním vlivům, ale také proti narušení rostoucími kořeny rostlin. Proto používáme řezkvalitní norskou fólii PROTAN G s nosnou vrstvou tvořenou skelným rounem, určenou pro střechy kryté zásypem.

Po položení hydroizolační fólie Protan G 1,5mm se provede zátopová zkouška, pro zjištění zda je střecha vodotěsná. Poté je na hydroizolaci položena ochranná geotextilie, nopová fólie a na ni se položí separační geotextílie, která zabraňuje vyplavování substrátu a umožňuje prorůstání kořínků k nopové fólii, z které čerpají vodu. Na takto připravenou skladbu se rozprostře speciální substrát pro založení zelené střechy.

Na realizaci vegetačního souvrství spolupracujeme s odborníky na zahradní architekturu a tvorbu zelených střech.

Galerie

Poptávka

Konzultace, zaměření a kalkulace je u nás vždy ZDARMA. Vplňte formulář níže nebo nás kontaktujte na +420 777 721 896.

    Zaškrtnutím tohoto políčka udělujete souhlas s používáním vašich osobních údajů v rámci všeobecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR)