by Radoslav Beňo

Zateplení fasád

Revitalizace domu by měla začít zateplením obvodového
pláště domu, které významně sníží náklady na vytápění.

Proč pro zateplení fasády zvolit
společnost Therm?

Jsme stavební firma, která Vám zajistí komplexní revitalizaci Vašeho bytového i rodinného domu nebo administrativní budovy. Máme rozsáhlé zkušenosti s revitalizací panelových domů různých konstrukčních soustav.

Nabízíme zateplení fasády, generální opravu lodžií i balkónu, včetně výměny zábradlí. Hydroizolaci spodní stavby. Jsme specialisté na zateplení plochých střech. Máme vlastní výrobu oken a dveří z plastu i hliníku. Zámečnickou i klempířskou dílnu.

Revitalizace domu by měla začít zateplením obvodového pláště domu, které významně sníží náklady na vytápění. Používáme jen značkové a ověřené certifikované zateplovací systémy, které zaručí vysokou účinnost. Profesionální provedení zaručí perfektní funkčnost zateplené fasády k vaší plné spokojenosti.

Rychlá realizace

Místní
firma

Dlouhá životnost

30 let
zkušeností

Skladba zateplovacího systému

Nejběžnějším izolantem pro zateplení je expandovaný polystyrén jinak označovaný EPS, dále pak desky z minerální vaty s podélným nebo kolmým vláknem a fenolické desky. Mezi největší výhody patří velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, příznivá cena a výborná zpracovatelnost. Oproti minerální vlně má EPS horší paropropustné vlastnosti a vyšší hořlavost.

Zatepleni-fasad-schema

Jaká tloušťka izolantu?

Nejvýhodnější je použít tloušťku izolace mezi 12 a 20 cm při předpokládaném meziročním růstu cen energie o 3 %. S přesnou tloušťkou izolantu Vám rádi poradíme. Na základě Vašeho požadavku a tepelně izolační ztráty daného objektu vypočítáme průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Jelikož každý izolant má jiné tepelně technické parametry, mění se i jeho doporučená tloušťka.

zatepleni-lambda-rozdily

Jak si vybrat omítku a barvu?

Fasádní omítky denně odolávají nepřízni počasí. Musí se vyrovnávat s nárazy větru, tuhými mrazy, sněhem, kroupami i slunečními paprsky. Chrání obvodové konstrukce, ale hlavně utváří celkový charakter a konečný vzhled Vašeho útulného domova. Jejich tloušťka je dána velikostí zrna – obvykle 1,5 mm, 2 mm a 3 mm. Jsou probarvené v celé tloušťce zrna ve zvoleném odstínu podle vzorníku.

Poptávka

Konzultace, zaměření a kalkulace je u nás vždy ZDARMA. Vplňte formulář níže nebo nás kontaktujte na +420 777 721 896.

    Zaškrtnutím tohoto políčka udělujete souhlas s používáním vašich osobních údajů v rámci všeobecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR)