by ula

Hliníkové fasády a výkladce

Nepostradatelný prvek
moderní a funkční architektury

Kde se hliníkové fasády a výkladce nejlépe uplatní?

Najdete je jako součást konstrukcí prosklených plášťů reprezentativních budov jako jsou finanční instituce, úřady, kongresové haly, hotely, autosalony a podobně. Pro vytvoření světelné a tepelné pohody se hliníkové fasády a výkladce používají také v prostorových a střešních konstrukcích. Jejich využití je velice rozmanité a umožňuje uskutečnit odvážné představy moderních architektů.

Hliníkové fasády a výkladce mají značné výhody

VELICE SNADNÁ ÚDRŽBA

Velkou předností hliníkových fasád a výkladců je jejich bezúdržbovost a stálost. Je jen málo materiálů, které odolávají vnějším vlivům bez nátěrů nebo jiných povrchových úprav, které je nutno po nějakém čase obnovovat. Oproti jiným materiálům používaným pro stejné účely mají hliníkové fasády a výkladce delší životnost. Hliníkové profily jsou velmi pevné, což umožnuje jejich využití na velkých plochách a ve velkých rozměrech.

DESIGNOVÉ MOŽNOSTI

Hliníkové fasády se velmi často využívají v kombinaci s prosklením. Tím získávají konstrukce velice rozmanitý vzhled. Hliníkové fasády a výkladce kombinované s různými druhy skla dodávají budovám reprezentativní, elegantní a moderní vzhled. Výhodou hliníkových fasád a výkladců je i bohatý výběr barevných kombinací, kdy si lze volit skoro ze všech barev a odstínů. Díky tomu je možno nenásilně začlenit budovu do okolního prostředí. Materiály jako hliník a sklo v patřičné kombinaci umožňují i zajištění proti poškození nebo vloupání.

TECHNICKÁ VARIABILITA

Další předností hliníkových fasád a výkladců je možnost zajištění takové konstrukce, která bude přesně odpovídat přání zákazníka. Hliníkové konstrukce jsou poměrně variabilní a mohou být uzpůsobovány podle nároků na statiku nebo podle typů zvoleného skla. Projektanti mohou díky těmto materiálům vycházet vstříc individuálním požadavkům zákazníků a přitom dodržet nutné technické parametry. Různé šířky profilů se přizpůsobují tloušťce skla podle toho, jaké tepelně izolační vlastnosti mají fasády nebo výkladce mít. Celkový vzhled je možno ovlivnit ještě tvarovanými lištami.

Galerie

Poptávka

Konzultace, zaměření a kalkulace je u nás vždy ZDARMA.

    Zaškrtnutím tohoto políčka udělujete souhlas s používáním vašich osobních údajů v rámci všeobecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR)