by ula

Kvalitní hliníková
okna a dveře Therm

Design, precizní provedení a rychlé vyřízení zakázky

Proč zvolit hliníková okna a dveře Therm?

V současné době vyrábíme hliníková okna a dveře ze systému ALUPROF. Naše hliníkové systémy přinášejí komplexní řešení pro projekci a výrobu otvorových stavebních výplní a lehkých obvodových plášťů.

Nabídka zahrnuje neizolované (interiérové) hliníkové konstrukce, tepelně izolované špičkové HI systémy, posuvné a skládací prvky, fasádní systémy a také požárně odolné konstrukce.

Naše hliníkové systémy si kladou za cíl nabídnout vysokou kvalitu, moderní design a vysokou užitnou hodnotu. Samostatnou kapitolou je pak vysoká tepelná izolace splňující nejvyšší požadavky na tepelnou úsporu budov v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu.

V neposlední řadě se jedná o prvky s vysokou bezpečností v oblasti požární ochrany a odolnosti proti vloupání. Systémy jsou doplněny o širokou škálu kování a příslušenství, které poskytuje uživatelský komfort a bezpečí.

Rychlá realizace

Přímý výrobce

Dlouhá životnost

Široká barevná škála

Nabízené systémy hliníkových oken

Profily s vyšší tepelnou izolací Aluprof MB 86, MB 104

Tepelná izolační schopnost tohoto systému je podstatně větší než dveře MB 70HI u základních systémů. Je to dáno kombinací tepelných můstků a speciálních izolačních vložek v centrální izolační komoře. Tyto vložky díky nízké hodnotě součinitele prostupu tepla snižují proudění tepla přes tuto komoru. Centrální poloha vložek taktéž omezuje konvekci a tepelné záření. Konstrukční hloubka profilů je 77mm až 95mm(rám).

Součinitel prostupu tepla Uf: až 0,6 W/m2K.
Celkový součinitel prostupu tepla ve verzi HI při zasklení izolačním trojsklem Ug 0,5 W/m2 K.Uw 0,66 W/m2 K

Profily s přerušeným tepelným mostem Aluprof MB 60, MB 70

Kompletní systémy pro výrobu hliníkových konstrukcí s tepelnou izolací je vhodný k výrobě oken, stěn a dveří. Profily mají tříkomorovou stavbu. Konstrukční hloubka profilů činí 60 mm až 70mm (rám). Tvar profilů dovoluje získat odolné konstrukce oken a dveří. Profily je možné ohýbat mj. zárubně, křídla a příčky, což umožňuje zhotovit různé druhy obloukových konstrukcí.

V systému jsou použity profilované tepelné můstky tvaru omega z polyamidu zesílené skleněným vláknem. Tvar můstků zvyšuje pevnost profilů a usnadňuje jejich odvodnění, což zajišťuje správnou tepelnou izolaci v jakýchkoli atmosférických podmínkách. Těsnění z EPDM zaručuje dobrou termickou izolaci křídel dveří, a také nepropustnost průniku vody a vzduchu.

Součinitel prostupu tepla Uf: až 1,5 W/m2K.
Celkový součinitel prostupu tepla ve verzi HI při zasklení izolačním trojsklem Ug 0,5 W/m2 K.Uw 1,0 W/m2 K.

Profily bez tepelné izolace Aluprof MB 45


Okenní a dveřní systém bez tepelné izolace je moderní hliníkovýdveře MB 45 systém sloužící ke konstrukci vnitřní nebo venkovní zástavby, které nevyžadují tepelnou izolaci např. různé druhy dělících stěn, hliníková okna, hliníkové dveře (ručně i automaticky posuvné dveře), kyvadlové dveře, pokladní přepážky, výkladní skříně, vitríny a různé prostorové konstrukce.

Hloubka těchto profilů se pohybuje od 40mm do 52mm. Těsnost je zajištěna díky využití speciálních těsnění ze syntetického kaučuku EPDM, které zaručují odolnost proti stárnutí při dlouhodobém provozu. Systém nabízí i dýmotěsné dveře. Orientační index vzduchové neprůzvučnosti Rw: 22 – 39dB

Nabízené systémy hliníkových oken a dveří

Okenní a dveřní systém
Pasivní standard

Nejnovější okenní a dveřní systém MB-104 Passive je špičkový produkt, který splňuje parametry pro pasivní výstavbu.

 • Stavební hloubka rámu činí 95 mm, hloubka křídla 104 mm.
 • Systém je dostupný ve 2 izolačních variantách tj. SI a AERO v závislosti na požadovaném tepelném prostupu.
 • Certitikát pasivního standardu z Passive House Institute Darmstadt v Německu.
 • Vynikající tepelný komfort s prostupem tepla celého okna Uw od 0,53 W/m2K.
 • Perfektní vodotěsnost a průvzdušnost.
 • Zasklení až 81 mm.
 • Venkovní dveře jsou k dispozici jak v prosklené, tak v panelové verzi – ideální jako vstupní dveře do moderního domu.
Okenní a dveřní systém
Super izolace

Nový systém hliníkových oken a dveří MB-86 nabízí vynikající izolační vlastnosti a je vhodný i pro nízkoenergetické domy.

 • 3 varianty izolace – ST, SI a AERO.
 • Široké izolátory s dodatečnými izolačními prvky.
 • 2-složkové centrální těsnění dokonale izoluje prostor mezi křídlem a rámem.
 • Designové zasklívací lišty ve variantách Standard a Prestige.
 • Různé typy kování včetně skrytých pantů.
 • Rozsah zasklení až 67 mm (3-skla, akustická, bezpečnostní,…)
Okenní a dveřní systém
s tepelnou izolací

I přes minimální stavební hloubku systém poskytuje vynikající tepelnou techniku a těsnost, které jsou obvyklé u vyšších řad.

 • Profily s hloubkou 79 mm (okenní křídlo) a 70 mm (rám a dveřní křídlo).
 • Tepelné vložky z inovativního materiálu s novým tvarem, umožňující použití těsnění v zóně izolace profilů jak v oknech, tak i ve dveřích.
 • 3 tepelné varianty okenních konstrukcí (MB-79N E, MB-79N ST, MB-79N SI) a 4 varianty pro dveře (MB-79N E, MB-79N ST, MB-79N SI a MB-79N SI+).
 • Tepelná izolace: Uw od 0,64 W/(m2K), Ufod 0,83 W/(m2K).
 • Velmi dobrá kinematika, která umožňuje vyrábět úzká otvíravá okna a dveře.
 • Profily dveřních křídel mají dilataci, což odstraňuje tepelné namáhání během jejich provozu.
 • Možnost použití neviditelných závěsů a nejoblíbenějšího obvodového kování, včetně skrytého kování, společně s nejmodernějším okenním kováním AluPilot; ve dveřích jsou dostupná také kování s funkcí automatiky a kontroly přístupu.
 • Široký rozsah zasklení s dvojitým nebo trojitým izolačním sklem o tloušťce až 63 mm pro okna a až 54 mm pro dveře, což umožňuje použití všech běžných druhu skel, včetně akustických nebo proti vloupání.
 • Velký výběr klik z různých stylistických řad, včetně klik s viditelnou rozetou nebo bez rozety, s minimalistickým vzhledem.
Zdvižně-posuvné dveře

Velké, prosklené plochy vévodí moderní architektuře a dodávají objektu exkluzivní vzhled. Splňte si svůj sen o moderním bydlení díky zdvižně-posuvným dveřím MB-77HS HI.

 • Propustnost vzduchu: třída 4 (EN 12207).
 • Vodotěsnost: třída 9A (EN 12208).
 • Tepelná izolace Uf: od 1,5 W/(m²K)).
 • Odolnost na zatížení větrem: třída C4 (EN 12210).
 • Odolnost proti vloupání: RC2.
Systém okenno-dveřní
bez teplotního můstku

Systém MB-45 je určen k výrobě vnitřních prvků bez požadavku na tepelnou izolaci. Nabízí řešení pro různé typy příček, oken, dveří a to jak standardních tak i posuvných (s ručním nebo automatickým pohonem), kyvné dveře tzv. lítačky atd.

Jak na výběr hliníkových oken a dveří?
Čtěte v našem Magazínu!

Uvažujete o pořízení nových oken a dveří a zaujala vás hliníková okna a dveře? Pak zvažte všechny přednosti, výhody i nevýhody dveří a oken z tohoto materiálu. V každém případě můžete ocenit bezpečnost, jedinečný design a tepelnou izolaci, kterou přinášejí právě hliníková okna a dveře. Zajímejte se i o technologii výroby těchto stavebních prvků, protože jedině tak si vyberete správně a budete s vybraným typem oken a dveří spokojeni.

Realizace

Poptávka

Konzultace, zaměření a kalkulace je u nás vždy ZDARMA.

  Zaškrtnutím tohoto políčka udělujete souhlas s používáním vašich osobních údajů v rámci všeobecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR)